  • 416F37423CTR
416F37423CTR
advertisement
Manufacturer No:
416F37423CTR
HK JDW NO:
221-416F37423CTR
Datasheet:
416F37423CTR
Step5Bar-code shipping tag
416F37423CTR
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    AT-CUT; TR, 7 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    37.4MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L1.6XB1.2XH0.35 (mm)/L0.063XB0.047XH0.014 (inch)
  • Operating Frequency
    37.4MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    6pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    10 µW
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm