  • 4306M-102-122LF
4306M-102-122LF
advertisement
Manufacturer No:
4306M-102-122LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4306M-102-122LF
Package:
6-SIP
Datasheet:
4306M-102-122LF
Description:
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 0.9W ±100ppm/C ISOL Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4306M-102-122LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2012
  • Series
    4300M
  • Size / Dimension
    0.584Lx0.085W 14.83mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.2kOhm
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    900mW
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    3
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.16mm
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Base Part Number
    4306M
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.9W
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    100V
  • Size Code
    5808
  • Number of Resistors
    3
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    400mW
  • Element Power Dissipation
    0.4W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    6.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.250 6.35mm