  • 4306M-102-223
4306M-102-223
advertisement
Manufacturer No:
4306M-102-223
HK JDW NO:
103-4306M-102-223
Package:
6-SIP
Datasheet:
4306M-102-223
Description:
Resistor Networks & Arrays 6pin 22Kohm
Step5Bar-code shipping tag
4306M-102-223
  • Package / Case
    6-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2012
  • Series
    4300M
  • Size / Dimension
    0.584Lx0.085W 14.83mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    SIP
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    22kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Number of Functions
    3
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4306M
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.9W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    100V
  • Size Code
    5808
  • Number of Resistors
    3
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    400mW
  • Element Power Dissipation
    0.4W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    6.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.250 6.35mm