  • 4306R-102-273LF
4306R-102-273LF
advertisement
Manufacturer No:
4306R-102-273LF
HK JDW NO:
103-4306R-102-273LF
Datasheet:
4306R-102-273LF
Description:
RES ARRAY 3 RES 27K OHM 6SIP
Step5Bar-code shipping tag
4306R-102-273LF
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.584Lx0.085W 14.83mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    27kOhm
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Number of Contacts
  • Power Per Element
    300mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C