  • 4308H-102-471LF
4308H-102-471LF
advertisement
Manufacturer No:
4308H-102-471LF
HK JDW NO:
103-4308H-102-471LF
Package:
8-SIP
Datasheet:
4308H-102-471LF
Description:
Resistor Networks & Arrays 470ohm 8pin Isolated
Step5Bar-code shipping tag
4308H-102-471LF
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    8-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2012
  • Series
    4300H
  • Size / Dimension
    0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    1.6W
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    2.54mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4308H
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    100V
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    500mW
  • Element Power Dissipation
    0.5W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    8.89mm
  • Height Seated (Max)
    0.350 8.89mm