  • 4308H-102-822LF
4308H-102-822LF
advertisement
Manufacturer No:
4308H-102-822LF
HK JDW NO:
103-4308H-102-822LF
Datasheet:
4308H-102-822LF
Description:
Res Thick Film NET 8.2K Ohm 2% 1.6W 100ppm/C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
Step5Bar-code shipping tag
4308H-102-822LF
    7 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    8
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    8.2kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    1.6W
    4
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Working Voltage
    100V
  • Power Per Element
    500mW
  • Element Power Dissipation
    0.5W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    8.89mm
  • Height Seated (Max)
    0.350 8.89mm