  • 4309R-101-123LF
4309R-101-123LF
advertisement
Manufacturer No:
4309R-101-123LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4309R-101-123LF
Package:
9-SIP
Datasheet:
4309R-101-123LF
Description:
Resistor Networks & Arrays 9pin 12Kohms Bussed Low Profile
Step5Bar-code shipping tag
4309R-101-123LF
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    9-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    9
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    4300R
  • Size / Dimension
    0.884Lx0.085W 22.45mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    9
  • Termination
    SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    12kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    1.13W
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4309R
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    8
  • Working Voltage
    100V
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm