  • 4310M-102-512LF
4310M-102-512LF
advertisement
Manufacturer No:
4310M-102-512LF
HK JDW NO:
103-4310M-102-512LF
Datasheet:
4310M-102-512LF
Step5Bar-code shipping tag
4310M-102-512LF
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
    10
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    4300M
  • Size / Dimension
    0.984Lx0.085W 24.99mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.5W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.16mm
  • Base Part Number
    4310M
  • Military Standard
    Not
  • Number of Resistors
    5
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    400mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    6.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.250 6.35mm
  • Length
    24.9936mm
  • Width
    2.159mm