  • 44-RAG12H-CWO
44-RAG12H-CWO
advertisement
Manufacturer No:
44-RAG12H-CWO
HK JDW NO:
894-44-RAG12H-CWO
Package:
Datasheet:
44-RAG12H-CWO
Description:
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR RED/
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
44-RAG12H-CWO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    40
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    LED
  • Termination Style
    PC Pin
  • Panel Cutout Dimensions
    0.25 (6.35mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    20mA
  • Viewing Angle
    60°
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    8.50mm Dia