  • 4420P-601-470/500
4420P-601-470/500
advertisement
Manufacturer No:
4420P-601-470/500
HK JDW NO:
103-4420P-601-470/500
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
4420P-601-470/500
Description:
Resistor Networks & Arrays 47/50 OHM 2% 20PIN S
Step5Bar-code shipping tag
4420P-601-470/500
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Number of Pins
    20
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.510Lx0.295W 12.95mmx7.50mm
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    50Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    50μF
  • Technology
    RC (T-Type)
  • Number of Functions
    10
  • Depth
    10.34mm
  • Base Part Number
    4420P
  • Number of Channels
    8
  • Number of Resistors
    10
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    160mW
  • ESD Protection
  • Values
    R = 47 Ω, C = 50pF
  • Resistance - Channel (Ω)
    47
  • Height
    0.114 2.90mm
  • Length
    12.95mm
  • Width
    7.493mm