  • SBSPP0500683MXT
SBSPP0500683MXT
advertisement
Manufacturer No:
SBSPP0500683MXT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SBSPP0500683MXT
Package:
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
SBSPP0500683MXT
Description:
FILTER LC(PI) 0.068UF SMD
Step5Bar-code shipping tag
SBSPP0500683MXT
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    SBSP
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Low Pass
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    PI-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Technology
    LC (Pi)
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1A
  • Number of Channels
    1
  • Inductance
    0.25 µH
  • DC Resistance (DCR)
    500mOhm
  • Max DC Current
    1A
  • Circuit Type
    Filter
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.5Ohm
  • ESD Protection
    No
  • Attenuation Value
    37dB @ 100MHz
  • Insertion Loss (Max)
    60 dB
  • Filter Order
    3rd
  • Values
    C = 0.068μF
  • Height
    0.071 1.80mm
  • Length
    3.2mm