  • ACH32C-470-T001
ACH32C-470-T001
advertisement
Manufacturer No:
ACH32C-470-T001
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ACH32C-470-T001
Package:
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
ACH32C-470-T001
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACH32C-470-T001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    ACH
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Low Pass
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    T-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    LC (T-Type)
  • Depth
    1.6mm
  • Current Rating
    6A
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Channels
    1
  • Max Voltage Rating (AC)
    50V
  • Max Current Rating
    6A
  • Test Frequency
    2.5GHz
  • DC Resistance (DCR)
    2mOhm
  • Max DC Current
    6A
  • Circuit Type
    Filter
  • ESD Protection
    No
  • Attenuation Value
    -15dB @ 650MHz ~ 2.5GHz
  • Filter Order
    3rd
  • Values
    C = 47pF
  • Resistance - Channel (Ω)
  • Attenuation Frequency-Max
    650MHz
  • Height
    0.091 2.30mm
  • Length
    3mm