  • 4470R-15H
4470R-15H
advertisement
Manufacturer No:
4470R-15H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-4470R-15H
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4470R-15H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    4470R
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.310Diax0.910L 7.87mmx23.11mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    1.3A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.3A
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm Max
  • Max DC Current
    1.3A
  • Frequency - Self Resonant
    32MHz
  • Q @ Freq
    75 @ 5MHz
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • Q Factor
    75
  • Diameter
    7.87mm
  • Length
    23.11mm