  • 44A0121-24-9/90
44A0121-24-9/90
advertisement
Manufacturer No:
44A0121-24-9/90
HK JDW NO:
798-44A0121-24-9/90
Package:
Datasheet:
44A0121-24-9/90
Step5Bar-code shipping tag
44A0121-24-9/90
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2015
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    White
  • Number of Conductors
    2 (1 Pair Twisted)
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • ELV
    Compliant
  • Connector Support Type
    WIRE AND CABLE
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White; White, Black Stripe
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.080 (2.03mm)
  • Wire/Cable Diameter
    40 μm
  • Outside Diameter
    2.032 mm
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    640 μm
  • Strand Size
    36 AWG