  • 44AM1111-20-9-9
44AM1111-20-9-9
advertisement
Manufacturer No:
44AM1111-20-9-9
HK JDW NO:
790-44AM1111-20-9-9
Package:
Datasheet:
44AM1111-20-9-9
Description:
44AM1111-20-9-9
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
44AM1111-20-9-9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Conductor Material
    Copper, Tin
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Conductors
    1
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Outside Diameter
    2.26 mm
  • Wire/Cable Color
    White
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    1.016 mm
  • Strand Size
    32 AWG