  • 4606X-102-105LF
4606X-102-105LF
advertisement
Manufacturer No:
4606X-102-105LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4606X-102-105LF
Package:
6-SIP
Datasheet:
4606X-102-105LF
Description:
Quantity:
In Stock : 3604
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4606X-102-105LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    4600X
  • Size / Dimension
    0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    3
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Construction
    Epoxy Resin
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Base Part Number
    4606X
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Elements
    1
  • Number of Resistors
    3
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Thickness
    2.49mm