  • 463N322000M1K
463N322000M1K
advertisement
Manufacturer No:
463N322000M1K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-463N322000M1K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
463N322000M1K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220nF
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    310V
  • Height
    15mm
  • Length
    26.5mm