  • 4715MS-23T-B50-A00
4715MS-23T-B50-A00
advertisement
Manufacturer No:
4715MS-23T-B50-A00
HK JDW NO:
567-4715MS-23T-B50-A00
Description:
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC TERM
Step5Bar-code shipping tag
4715MS-23T-B50-A00
    Axial
  • Material
    Polycarbonate
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Power (Watts)
    14.00W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    14W
  • Current Rating (Amps)
    0.100A
  • Max Power Dissipation
    14W
  • Depth
    119mm
  • Current Rating
    120mA
  • Frequency
    50Hz
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 25°C
  • Life (Hours)
    50000 hours
  • RPM
    2900 RPM
  • Air Flow
    102.0 CFM (2.86m3/min)
  • Power Consumption
    15W
  • Noise
    41.0 dB
  • Static Pressure
    0.283 in H2O (70.5 Pa)
  • Thermal Support Device Type
    AC FAN
  • Height
    38mm