  • 4820P-T01-270LF
4820P-T01-270LF
advertisement
Manufacturer No:
4820P-T01-270LF
HK JDW NO:
103-4820P-T01-270LF
Package:
20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4820P-T01-270LF
Description:
RES ARRAY 10 RES 27 OHM 20SOIC
Step5Bar-code shipping tag
4820P-T01-270LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power Rating
    1.6W
    10
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Base Part Number
    4820P
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    160mW
  • Element Power Dissipation
    0.16W
  • Height
    2.159mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Number of Pins
    20
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2010
  • Series
    4800P
  • Size / Dimension
    0.540Lx0.220W 13.72mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±1 Ω
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    27Ohm
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Additional Feature
    TOLERANCE IS 1 OHM