  • 5.0SMDJ13AS
5.0SMDJ13AS
advertisement
Manufacturer No:
5.0SMDJ13AS
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-5.0SMDJ13AS
Datasheet:
5.0SMDJ13AS
Step5Bar-code shipping tag
5.0SMDJ13AS
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Series
    5.0SMDJ-S
  • JESD-609 Code
    e3
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Telecom
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    14.4V
  • Power - Peak Pulse
    5000W 5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    232.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    21.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    13V