  • 5.0SMDJ140A-T7
5.0SMDJ140A-T7
advertisement
Manufacturer No:
5.0SMDJ140A-T7
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-5.0SMDJ140A-T7
Datasheet:
5.0SMDJ140A-T7
Description:
Quantity:
In Stock : 291
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
5.0SMDJ140A-T7
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Series
    5.0SMDJ
  • Applications
    Telecom
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    156V
  • Power - Peak Pulse
    5000W 5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    166.5A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    292.1V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    140V