  • 5.0SMDJ48CA-Q
5.0SMDJ48CA-Q
advertisement
Manufacturer No:
5.0SMDJ48CA-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-5.0SMDJ48CA-Q
Datasheet:
5.0SMDJ48CA-Q
Description:
Quantity:
In Stock : 9093
Step5Bar-code shipping tag
5.0SMDJ48CA-Q
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, 5.0SMDJ
  • JESD-609 Code
    e3
    Zener
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive, Telecom
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    53.3V
  • Power - Peak Pulse
    5000W 5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    64.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    77.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    48V