  • 500DFAA26M0000ACF
500DFAA26M0000ACF
advertisement
Manufacturer No:
500DFAA26M0000ACF
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-500DFAA26M0000ACF
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
500DFAA26M0000ACF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
500DFAA26M0000ACF
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Bag
  • Series
    Si500D
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    XO (Standard)
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    36mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    26MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10.7mA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm