  • 500X41W334MV4E
500X41W334MV4E
advertisement
Manufacturer No:
500X41W334MV4E
HK JDW NO:
407-500X41W334MV4E
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
500X41W334MV4E
Description:
X2Y® 0.33μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.125Lx0.098W 3.18mmx2.49mm -55°C~125°C Low ESL (X2Y) Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
500X41W334MV4E
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.125Lx0.098W 3.18mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.33μF
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm
  • Thickness
    1.778mm