  • 501ACA10M0000DAGR
501ACA10M0000DAGR
advertisement
Manufacturer No:
501ACA10M0000DAGR
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-501ACA10M0000DAGR
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
501ACA10M0000DAGR
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    Si501
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    CMEMS®
  • Voltage - Supply
    1.7V~3.6V
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    10MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.6V
  • Rise Time-Max
    1.2ns
  • Fall Time-Max
    1.2ns
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    2.5mA
  • Max Duty Cycle
    55 %
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm