  • 501HCA26M0000CAF
501HCA26M0000CAF
advertisement
Manufacturer No:
501HCA26M0000CAF
HK JDW NO:
715-501HCA26M0000CAF
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 20
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
501HCA26M0000CAF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    Si501
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    CMEMS®
  • Voltage - Supply
    1.7V~3.6V
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Operating Supply Voltage
    3.6V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    4.9mA
  • Frequency Tolerance
    0.002%
  • Max Duty Cycle
    55 %
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm