  • 501HCA26M0000DAFR
501HCA26M0000DAFR
advertisement
Manufacturer No:
501HCA26M0000DAFR
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-501HCA26M0000DAFR
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
501HCA26M0000DAFR
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    Si501
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Type
    CMEMS®
  • Voltage - Supply
    1.7V~3.6V
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    4.9mA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm