  • 501HCAM032768DAG
501HCAM032768DAG
advertisement
Manufacturer No:
501HCAM032768DAG
HK JDW NO:
715-501HCAM032768DAG
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
501HCAM032768DAG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    Si501
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    CMEMS®
  • Voltage - Supply
    1.7V~3.6V
  • Frequency
    32.768kHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Operating Supply Voltage
    3.6V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    4.9mA
  • Frequency Tolerance
    0.002%
  • Max Duty Cycle
    55 %
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm