  • 510KCA33M3300AAG
510KCA33M3300AAG
advertisement
Manufacturer No:
510KCA33M3300AAG
HK JDW NO:
715-510KCA33M3300AAG
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
510KCA33M3300AAG
Step5Bar-code shipping tag
510KCA33M3300AAG
    Select All
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    26mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    33.33MHz
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Rise Time-Max
    1.2ns
  • Fall Time-Max
    1.2ns
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    18mA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    Si510
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    33.33MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm