  • 511ABA125M000AAGR
511ABA125M000AAGR
advertisement
Manufacturer No:
511ABA125M000AAGR
HK JDW NO:
715-511ABA125M000AAGR
Datasheet:
511ABA125M000AAGR
Step5Bar-code shipping tag
511ABA125M000AAGR
    Select All
  • Max Supply Current
    43mA
  • Max Duty Cycle
    52 %
  • Height
    1.8034mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    6-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    6
  • Weight
    186.029571mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Si511
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    SMD/SMT
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Depth
    5mm
  • Frequency
    125MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVPECL
  • Operating Frequency
    125MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    18mA