  • 511BAA200M000BAGR
511BAA200M000BAGR
advertisement
Manufacturer No:
511BAA200M000BAGR
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-511BAA200M000BAGR
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
511BAA200M000BAGR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
511BAA200M000BAGR
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Si511
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    200MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    23mA
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
  • Operating Frequency
    200MHz
  • Rise Time-Max
    0.8ns
  • Fall Time-Max
    0.8ns
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    18mA
  • Height Seated (Max)
    0.050 1.28mm