  • 511BAA8M19200BAG
511BAA8M19200BAG
advertisement
Manufacturer No:
511BAA8M19200BAG
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-511BAA8M19200BAG
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
511BAA8M19200BAG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
511BAA8M19200BAG
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    Si511
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    8.192MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    23mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    18mA
  • Height Seated (Max)
    0.050 1.28mm