  • 511BBA105M600AAGR
511BBA105M600AAGR
advertisement
Manufacturer No:
511BBA105M600AAGR
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-511BBA105M600AAGR
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
511BBA105M600AAGR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
511BBA105M600AAGR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Si511
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    105.6MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    23mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    105.6MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    18mA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm