  • 511FAA156M250BAGR
511FAA156M250BAGR
advertisement
Manufacturer No:
511FAA156M250BAGR
HK JDW NO:
715-511FAA156M250BAGR
Datasheet:
511FAA156M250BAGR
Step5Bar-code shipping tag
511FAA156M250BAGR
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    156.25MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVDS
  • Current - Supply (Max)
    23mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
  • Operating Frequency
    156.25MHz
  • Rise Time-Max
    0.8ns
  • Fall Time-Max
    0.8ns
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Power Supplies
    2.5V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    18mA
  • Height Seated (Max)
    0.050 1.28mm