  • 515AAA250M000AAG
515AAA250M000AAG
advertisement
Manufacturer No:
515AAA250M000AAG
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-515AAA250M000AAG
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
515AAA250M000AAG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
515AAA250M000AAG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    Si515
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    250MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    46mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    250MHz
  • Rise Time-Max
    0.565ns
  • Fall Time-Max
    0.565ns
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    22mA
  • Linearity
    5%
  • Control Voltage-Max
    2.97V
  • Control Voltage-Min
    0.33V
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±100ppm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm