  • 530AC167M328DG
530AC167M328DG
advertisement
Manufacturer No:
530AC167M328DG
HK JDW NO:
715-530AC167M328DG
Datasheet:
530AC167M328DG
Step5Bar-code shipping tag
530AC167M328DG
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    167.328MHz
  • Frequency Stability
    ±7ppm
  • Current - Supply (Max)
    121mA
  • Operating Frequency
    167.328MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm