  • 530BC000211DG
530BC000211DG
advertisement
Manufacturer No:
530BC000211DG
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-530BC000211DG
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
530BC000211DG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
530BC000211DG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    Si530
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    211kHz
  • Frequency Stability
    ±7ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    98mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm