  • 530BC32M7360DG
530BC32M7360DG
advertisement
Manufacturer No:
530BC32M7360DG
HK JDW NO:
715-530BC32M7360DG
Datasheet:
530BC32M7360DG
Step5Bar-code shipping tag
530BC32M7360DG
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    XO (Standard)
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    32.736MHz
  • Frequency Stability
    ±7ppm
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    98mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    32.736MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm