  • 530CB16M3840DG
530CB16M3840DG
advertisement
Manufacturer No:
530CB16M3840DG
HK JDW NO:
715-530CB16M3840DG
Datasheet:
530CB16M3840DG
Step5Bar-code shipping tag
530CB16M3840DG
  • Type
    Parameter
    Select All
    6-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    XO (Standard)
  • Depth
    5mm
  • Frequency
    16.384MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Current - Supply (Max)
    88mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm