  • 530HB38M8800DG
530HB38M8800DG
advertisement
Manufacturer No:
530HB38M8800DG
HK JDW NO:
715-530HB38M8800DG
Datasheet:
530HB38M8800DG
Step5Bar-code shipping tag
530HB38M8800DG
  • Current - Supply (Max)
    108mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    38.88MHz
  • Power Supplies
    2.5V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    38.88MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm