  • 530QC1090M00DG
530QC1090M00DG
advertisement
Manufacturer No:
530QC1090M00DG
HK JDW NO:
715-530QC1090M00DG
Datasheet:
530QC1090M00DG
Step5Bar-code shipping tag
530QC1090M00DG
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    TRAY
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    1.09GHz
  • Frequency Stability
    ±7ppm
  • Output
    CML
  • Current - Supply (Max)
    108mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
  • Operating Frequency
    1090MHz
  • Rise Time-Max
    0.35ns
  • Fall Time-Max
    0.35ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm