  • 53RAA-R25-A20L
53RAA-R25-A20L
advertisement
Manufacturer No:
53RAA-R25-A20L
HK JDW NO:
103-53RAA-R25-A20L
Package:
Datasheet:
53RAA-R25-A20L
Description:
POT 100K OHM 1W CERMET LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
53RAA-R25-A20L
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Published
    2008
  • Tolerance
    ±10%
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    1°C
  • HTS Code
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Depth
    12.5mm
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Hole Diameter
    10 mm
  • Linearity
    5 %
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Size - Body
    Rectangular - 0.521 x 0.492 Face x 0.521 H 13.25mmx12.50mmx13.25mm
  • Height
    18.25mm
  • Length
    33.89mm
  • Actuator Length
    0.984 25.00mm