  • 550AG693M750DG
550AG693M750DG
advertisement
Manufacturer No:
550AG693M750DG
HK JDW NO:
715-550AG693M750DG
Datasheet:
550AG693M750DG
Step5Bar-code shipping tag
550AG693M750DG
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    VCXO
  • Additional Feature
    TRAY
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    693.75MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVPECL
  • Current - Supply (Max)
    130mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    693.75MHz
  • Rise Time-Max
    0.35ns
  • Fall Time-Max
    0.35ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Power Supplies
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Linearity
    10%
  • Control Voltage-Max
    3.3V
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±375ppm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm