  • 550C332T450DE5B
550C332T450DE5B
advertisement
Manufacturer No:
550C332T450DE5B
HK JDW NO:
192-550C332T450DE5B
Package:
Radial, Can - Screw Terminals
Datasheet:
550C332T450DE5B
Description:
550C 3300μF Capacitor -10% +50% Bulk Chassis Mount 3.000Dia 76.20mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
550C332T450DE5B
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - Screw Terminals
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    550C
  • Size / Dimension
    3.000Dia 76.20mm
  • Tolerance
    -10% +50%
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    3300μF
  • Lead Spacing
    1.250 31.75mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Height Seated (Max)
    5.187 131.75mm