  • 550CE74M2500DGR
550CE74M2500DGR
advertisement
Manufacturer No:
550CE74M2500DGR
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-550CE74M2500DGR
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
550CE74M2500DGR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
550CE74M2500DGR
  • Type
    VCXO
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    74.25MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    98mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±25ppm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Si550
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm