  • 550CM144M488DG
550CM144M488DG
advertisement
Manufacturer No:
550CM144M488DG
HK JDW NO:
715-550CM144M488DG
Datasheet:
550CM144M488DG
Step5Bar-code shipping tag
550CM144M488DG
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    144.488MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    CMOS
  • Current - Supply (Max)
    98mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    144.488MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Linearity
    10%
  • Control Voltage-Max
    3.3V
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±12ppm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm