  • 55A0121-20-0/2
55A0121-20-0/2
advertisement
Manufacturer No:
55A0121-20-0/2
HK JDW NO:
798-55A0121-20-0/2
Package:
Datasheet:
55A0121-20-0/2
Step5Bar-code shipping tag
55A0121-20-0/2
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2005
  • Number of Conductors
    2 (1 Pair Twisted)
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.100 (2.54mm)