  • 55A0821-22-9/96CS2275
55A0821-22-9/96CS2275
advertisement
Manufacturer No:
55A0821-22-9/96CS2275
HK JDW NO:
798-55A0821-22-9/96CS2275
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
55A0821-22-9/96CS2275
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Wire/Cable Diameter
    1.27 mm
  • Outside Diameter
    2.54 mm
  • Wire/Cable Color
    White
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    760 μm
  • Strand Size
    34 AWG
  • Number of Pairs
    1
  • Length
    2000.0' 609.6m
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Not Applicable
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Insulation Material
    ETFE
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    302°C
  • Min Operating Temperature
    -85°C
  • Color
    White
  • Number of Conductors
    2 (1 Pair Twisted)
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.100 (2.54mm)