  • 55A0831-14-MST3-CS2275
55A0831-14-MST3-CS2275
advertisement
Manufacturer No:
55A0831-14-MST3-CS2275
HK JDW NO:
798-55A0831-14-MST3-CS2275
Step5Bar-code shipping tag
55A0831-14-MST3-CS2275
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2017
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    3 (1 Triad Twisted)
  • Wire Gauge
    14 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/27
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.203 (5.16mm)