  • 55A1112-12-9-9
55A1112-12-9-9
advertisement
Manufacturer No:
55A1112-12-9-9
HK JDW NO:
790-55A1112-12-9-9
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
55A1112-12-9-9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Conductors
    1
  • ELV
    Compliant
  • Wire/Cable Gauge
    12 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    2.6162 mm